Пластическая хирургия

Iрина Круг: ˝Я зруйнувала всі стереотипи˝ » ANTURAZH

Сину Ірини та Михайла Круга ледь виповнився місяць, коли невідомі вдерлися вночі в їхній будинок у Твері та застрелили знаменитого шансоньє. Відтоді минуло майже десять років – і сьогодні вдова автора хітів ˝Владимирский централ˝ та ˝Золотые купола˝ вже сама концертує в Росії й Україні як виконавиця шансону. Хоча Ірина Круг зізналася журналу ˝ANTURAZH˝: за мужніми плечима свого чоловіка про кар’єру артистки навіть ніколи й не замислювалася.

Ірино, як розпочалася ваша активна творча діяльність?

Випадково (cміється). Навіть не знаю, як відповісти на це питання… Взагалі почалося все з пісні ˝Дорога˝. Потім підбирали нові пісні, багато працювала на концертах із іншими артистами. Надійшли пропозиції виступати сольно. Але поштовх до появи такої великої кількості прихильників – це, звісно, пісня ˝Тебе, моя последняя любовь˝, написана Михайлом, із глибоким змістом… Я йому дуже вдячна за неї.

Ви з ним колись обговорювали можливість вашої співочої кар’єри?

Я навіть не збиралася співати. Нічого ми, звісно, не обговорювали. Навіщо? Уявляєте, який біля мене був чоловік? 

Така скеля – народжуй дітей та сиди вдома… У виступах тоді просто не виникало потреби. Я б і зараз не співала. Але треба було якось сім’ю годувати. Всі підтримали, друзі казали: ˝Треба, треба˝. Я почала наполегливо займатися вокалом, беру уроки сольфеджіо. Зрозуміла, що насправді все серйозно, все тепер пов’язано з музикою. 

Я у ній – дилетант, і у цьому великий ˝мінус˝, адже не люблю дилетантів. А люблю освічених людей, тому мене це дуже гнітить. Не знала, що життя так складеться. У мене вища освіта – я менеджер, і ніколи не думала про таке майбутнє. Я докладаю великих зусиль, постійно працюю над собою. 

Психологічно не важко виступати під псевдонімом ˝Круг˝?

Було важко. Але зараз я зруйнувала всі стереотипи (сміється). Довго думала над сценічним прізвищем, і друзі порадили ˝Бери ˝Круг”˝. І справді, яка різниця, якщо все одно люди знатимуть: співає дружина Круга. Я навмисно не стала співати його пісні – взяла лише декілька, які подобаються. Підбираю свої, шукаю авторів. Це ж найпростіше – переспівати чужі пісні. Я пішла іншим шляхом – і маю результат: люди мене сприйняли, мої пісні люблять і знають. 

Як ви реагуєте на критичні заяви, мовляв, Ірина Круг спекулює на творчості свого чоловіка?

А інші групи не спекулюють за допомогою переспівування? Лєпс, наприклад, усього Висоцького переспівав. Якщо він геніальний артист, про що тут взагалі можна говорити?! Це маячня якась! Я дружина, розумієте? У мене діти від нього – що хочу, те й роблю. Мені смішно з таких людей… Чим я спекулюю? Я що, стою і торгую горілкою? Я гроші заробляю своєю працею. Я не сплю ночами, їжджу по 400 кілометрів. Я його трьох дітей виховую – двоє моїх, а один син (від попереднього шлюбу Михайла Круга – Ю.Т.-Ч.) до мами не пішов жити, зі мною залишився. Я не кинула нікого, всім допомагаю, мамі дитини допомагаю. Чим я спекулюю? Що я зробила такого? Продавала на ринку його сорочки, чи що? Шафу його продала? Я йому два пам’ятники поставила і шаную пам’ять про нього…

Розмовляла Юлія Тунік-Чорна

Журнал ANTURAZH (Антураж)