Пластическая хирургия

Андрій Котельник: «У грудні планую привезти до Львова Тайсона!

Його ім’я вже давно вписане великими літерами у книгу українського спорту. З-поміж вітчизняних боксеріввін один з небагатьох, які удостоїлися світового визнання. А після підписання гучної угоди із дуже впливовим у світі боксу промоутером Дональдом Кінгом, кар’єра боксера набула нового змісту. Попри те, Андрій Котельник залишився дуже простою та відкритою людиною, почав займатися благодійністю та виховує маленьку донечку Вікторію. Про умови підписаного контракту, переїзд у США, роботу із Доном Кінгом та відпочинок у колі сім’ї журнал «ANTURAZH» поспілкувався із відомим українським боксером.

– Розкажіть, будь ласка, чим зараз живе Андрій Котельник?

– Займаюся відкриттям спортивного комплексу. А загалом, можна так сказати, – нічим, побутовими справами. Готуюся до відпочинку з сім’єю, хочемо вирватися на десять днів до Туреччини.

 – Нещодавно наше місто мало можливість вітати дуже почесного гостя, одного із найвпливовіших людей у світовому боксі  Дона Кінга, який приїздив до Львова для підписання з вами довгоочікуваного контракту. Наскільки змінилося ваше професійне та особисте життя після цієї угоди? Чи плануєте переїздити у Штати зі своєю сім’єю?

– Пропозиція Дона Кінга була найцікавіша з тих, які мені пропонували за океаном. Для нашого міста і для нашої країни почесний приїзд Дона вперше в Україну. Адже ви розумієте, хто такий Дон, тобто всі боксери йдуть до нього підписувати контракти, а не навпаки.  Ми наполягали, зокрема я, на приїзді найперше саме до Львова. Спочатку Дон хотів завітати в Київ, але ми попередили: тоді вже сюди нема чого їхати, хай  підписує контракти з українськими боксерами. Я патріот свого міста, тому ми домоглися візиту Кінга саме сюди. От такі були мої умови і одержана найкраща пропозиція, бо те, що може Дон, не може жоден менеджер світу. Моя кар’єра, можна сказати, вже завершується: в січні закінчився дев’ятирічний контракт з німецьким клубом. Я вже думав над тим, що рано чи пізно все закінчиться, змирився з тим, що кар’єра боксера має колись закінчитись. Приїзд Дона  − це насамперед честь для кожного спортсмена, для кожної країни, зокрема для Львова, і ми влаштували свято для цілої країни, бо цю подію висвітлювали в  Україні, всі центральні канали, всі інформаційні видання. Я пишаюся, що він все-таки приїхав у Львів і що мені вдалося підписати контракт. За три місяці я вже встиг провести бій в Америці: там вже знають не тільки Кличків, а й Котельника. Тому думаю, що все тільки починається, і саме Дон дав мені надію довести всім, що я є одним із найкращих боксерів світу.

1311588222_dsc_2347 – Що саме спонукало Дона Кінга підписати контракт саме з вами, а не з іншими боксерами, яких в Україні  достатньо?

 – В Україні достатньо боксерів, але недостатньо спортсменів відповідного рівня. Ну, так в нас багато боксерів, але хто на сьогодні може про себе заявити і чи його знають в Америці. Те, що ти тут чемпіон, − це одне, в Америці цінується не титул і не чемпіонство, а те, з ким ти боксував і в кого вигравав. Я був чемпіоном світу,  приїхав в Америку, про це десь там писали, але реально не знали, хто я такий, а коли побачили й оцінили, то визнали. А якщо визнають американці, то визнає цілий світ, бо весь професійний бокс починався звідти. На жаль,  такі всесвітні традиції: якщо на американському ринзі ти не був, то ти не чемпіон. Я цього колись не хотів визнавати, але зараз  розумію: там все по-іншому, там суворіше. Ну і якщо ти хочеш бути чемпіоном і заробляти великі гроші, то повинен демонструвати все можливе, показувати свій характер, доводити, хто є справжнім чемпіоном. Я вдячний Дону за таку нагоду. Я боксував головний бій вечора, приїхавши з України, зі Львова. Так, я був чемпіоном світу, але це для американців взагалі нічого не означає, вони мене не знають. Я боксував з їхнім спортсменом − чемпіоном світу за двома версіями: WBC і IBF. Це, мабуть, мрія кожного − боксувати в такій програмі, яка транслюється на головному каналі  Америки  NBO ,  та ще з одним із найсильніших спортсменів світу, де фігурують такі постаті, як Глен Джонсон, що вигравав у Роя Джонсона, Корі Спінкс, що був абсолютним чемпіоном світу до цього поєдинку. Тобто ти боксуєш головний бій  − я все-таки думаю, що це про щось свідчить.

 – Якщо повернутись до контракту, хто від цієї угоди більше залишиться у виграші: Андрій Котельник чи впливовий у світі боксу промоутер? Яке фінансове підґрунтя передбачається для вас за умовами контракту?

 – Не знаю, що буде далі, але кращі від запропонованих з боку Дона для цього бою умов мені би ніхто не зміг забезпечити, і кращих поєдинків також. Я рік не боксував, в останньому бою поступився через сумнівне рішення суддів, а тут мені дали нагоду знову виборювати два титули з одним із найкращих боксерів, який ніколи нікому не програвав. Тут сумнівів взагалі не може бути: однозначно на моєму місці кожен би це прийняв, ну хіба що крім не впевнених у своїх силах. А що стосується наступного бою, то так перемогти мені не дозволили, але всі знають, хто справжній чемпіон світу, про це всі писали і всі це бачили. Підходять такий боксер, як ФлойтМейвезер, ЕвандерХоліфілд, Майк Тайсон, Емануель Стюарт – тренер Володимира Кличка − і Дон  і говорять, що ти  чемпіон, ти видатний, те, що зробив ти, – це десять кроків вперед, а те, що зробив Девон Александр, – це десять кроків назад, тому телебачення буде хотіти бачити тебе. Головне, що американці вже знають, хто такий чемпіон зі Львова Котельник, знають, що в Україні є не лише брати Клички.

– Ваші прибутки і гонорари дозволять вам найближчим часом сподіватися на безтурботне життя та фінансову свободу?

– Над цим зараз працюємо: не можу сказати, що Дон дав мені останній шанс, я маю благодійний фонд, промоутерську компанію. Наша фірма Тзов АК1 спеціалізується на будуванні, виготовляємо меблі, тобто  бокс – це не єдине, чим  займаюся. Так, бокс – це, звичайно, найважливіше, і таких гонорарів я ще не заробляв ніколи. Не можу назвати конкретні цифри, але це було більше, ніж платили мені німці. Тому сподіваюся, що в майбутньому в мене будуть кращі бої за кращі гонорари. Хочу зараз цей шанс використати, щоб в майбутньому бути забезпеченим і займатися бізнесом. В перспективі у мене − відкриття спортивного центру Андрія Котельника.

– Існує багато легенд про характер та поведінку Дона Кінга. Як вам із ним працювати?

Знаєте, що я вам скажу? Не хочу Дона Кінга захищати, але про нього багато пишуть і говорять неправди. Дійсно, він скандальний, але коли з ним розмовляєш, то чуєш: «Так, я платив, щоб про мене погано писали – це мій імідж, бо якби я був хорошим, мене би ніхто не знав, от назви мені хоча б одного хорошого менеджера». Яку б людину зараз так впізнавали, як Дона? Що стосується мене, то ті умови, які я хотів, він в принципі виконав. Що буде далі, подивимось. Ніхто, крім Дона,  не зміг би мені організувати бій за двома версіями. Тобто потрібно поважати те, що в нього було багато сильніших і яскравіших боксерів, ніж я, і всі до нього їздять за контрактом, а в моєму випадку все навпаки. Чоловіку 79 років, і він не зблизька приїхав. На мене він справляє нормальне враження. Не знаю про емоції інших, проте нічого поганого наразі сказати не можу.

– Знаю, що ви тренувались на тій самій базі, що  й брати Клички. Підтримуєте з ними відносини?

У Німеччині ми тренувалися в одному залі, разом у збірній команді і виступали на змаганнях. З Володимиром спілкуюся більше, ніж з Віталієм. Не так часто, але якщо є нагода, йому телефоную.

– Як сім’я ставиться до вашої професії? Чи не заважає це у спілкуванні і вихованні дітей? Скільки часу ви проводите в колі сім’ї?

В мене наразі одна донька. У Німеччині сім’я була завжди зі мною. А стосовно Америки, то не хочу везти родичів так далеко, тим більше, що донька ходить у садочок. Всі ці переїзди − це постійні стреси для дитини. Донька ще маленька, їй тільки 4 рочки, тому її вихованням більше займається дружина. Можливо, в майбутньому все зміниться і заберу родину за кордон. Останнього разу мене не було три місяці. А коли я тут, то намагаюсь приділяти максимум уваги своїм рідним, правда, не завжди вдається.

– З ким підтримує дружні відносини Андрія Котельник?

У мене багато друзів. Зокрема, в Німеччині, хто приїжджає на мої поєдинки. Що стосується України, то тісно спілкуюся з Ромою Джуманом і з Петром Мисишиним, який є на сьогодні моїм менеджером. Ще є багато знайомих для спілкування, але не друзів.

– На вашу думку, професію боксера можна назвати прибутковою? Чи складно в Україні досягти у цій сфері  успіху?

Ну, залежить, про якого боксера йдеться. Що стосується мене, то основний прибуток, основний дохід – це від спортивної кар’єри, хоча, як я вже говорив, займаюся не лише боксом. В Україні немає можливості проводити поєдинки. Я пообіцяв, що останній мій бій відбудеться саме у Львові. А що стосується заробітку, то боксувати звичайно потрібно за кордоном, тут не той рівень. Можливо, мене в Україні не всі знають, але за кордоном все інакше. Тому український бізнес лише для України. Я ніколи не платив ні за інтерв’ю, ні  за конференції, мене впізнають, запрошують без грошей. Те, що відбувається в українському спорті, шоу-бізнесі і політиці, – це повний бардак, хаос. У нас країна з такими великими можливостями, але людям не дають нормально працювати. Так само і в спорті: своїх поливатимуть брудом, а чужих хвалитимуть. Як з цим боротися, не знаю.

– Скільки в середньому може заробляти боксер в Україні та за кордоном?

Думаю, що тут більше 10000 чи 15000 $ за поєдинок ніхто не заробляє. В Америці, теж вам скажу, «бабками» ніхто не розкидається. Загалом все залежить, якого ти рівня боксер і як себе репрезентуєш. В Америці, думаю, сума може становити 50000$, якщо ти чемпіон. За умови хорошого рівня – це 20000000$. Клички боксують за 3000000 чи 4000000 $. Основне джерело надходження − від телебачення. В Україні нема такого високого рівня, тому, відповідно,  й гонорари набагато менші.

– Які цілі та перспективи перед собою ставите? Чим найближчим часом нас здивуєте?

Ну здивую, сподіваюся, тим, що Дон в кінці року організує бій за звання чемпіона світу в іншій категорії. Хотілося би, щоб там було об’єктивне суддівство і щоб я нарешті став чемпіоном світу, першим українцем − чемпіоном світу у двох категоріях. У грудні  − турнір на приз Котельника, вже традиційний у нашому місті. Ну і  Тайсон, з яким я говорив, має приїхати на цей турнір, це, я думаю, багато кого здивує.

– Що є зараз вашою найбільшою метою? Стати чемпіоном світу?

Так, стати знову чемпіоном світу, і все тоді буде зовсім по-іншому. Коли стаєш чемпіоном світу, – то таке враження, що ти знову народився. Чемпіонство змінює життя кардинально, як у фінансовому, так і в особистому житті.

Про деталіпереговорів, фінансовогопідґрунтяпідписанихугод журнал «anturazh» поспілкувавсяіз менеджером , промоутером та близьким другом Андрія Котельника – Петром Мисишиним.

– Подейкують, що Дон Кінг не завжди виконує обіцяне. Коли ви їхали домовлятися з ним, не було відчуття страху, як відбувалася зустріч?

– Перший етап переговорів відбувався в Україні, ми скористалися допомогою команду юристів. Звичайно, було трохи важко, але ми зуміли знайти консенсус, і підписували договір за його умовами, проте після поєдинку виникло здивування, оскільки Дон Кінг не просто виконав обіцянки, але й в дечому зробив навіть більше від обіцяного. Та незважаючи на це, в Інтернеті, після підписання контракту, почали з’являтися статті  впливових людей, серед яких і брати Кличко, які звинувачували мене у співпраці з Кінгом, висловлювали думку, що я роблю велику помилку, що Кінг все одно не дотримається умов контракту. Проте я хотів би наголосити: все це неправда,  Кінг − це та людина, з якою співпраця була як ніколи приємною.

Що стосується його слави, то він не тільки промоутер, а й хороший психолог, хороший актор, який над «поганою славою» працює, я вважаю, йому вигідно виглядати скандальним.

–  Як би ви охарактеризували умови контракту?

– З перших днів перебування  в Америці, під час заключної підготовки до поєдинку, я переконався в тому, що Дон Кінг − не бог, є сильніші за нього, і його перевіряє багато структур, починаючи від комісії штату, де відбувається поєдинок, яка з’ясовує  фінансову сторону, умови проживання і т.д. Під час фінішної підготовки ми підписали до десяти додаткових документів, які стосуються медичного страхування, гонорарів, перевірки на  зважування, харчування, допінгу тощо. В Америці тільки ззовні здається, що Дон Кінг захотів обдурив боксерів і обдурив, але насправді там існує багато владних структур, які його перевіряють.

– Чи можете ви привідкрити умови контракту, скільки отримуватиме Котельник за умовами контракту з Кінгом?

– Я не хочу називати сум. Скажу у відсотках: Андрій  отримав 70 % від  суми гонорару противника, тобто боксер, який є чемпіоном світу за двома версіями, отримав 100 %, а Андрій − на 30% менше.

– Скільки заробляє боксер американського рівня?

– Меккою світового боксу є Америка, і найбільш оплачувані канали є саме в цій країні. Там обертаються надзвичайно великі суми, мільйони, проте боксу там небагато: перш за все  всі хочуть організувати грандіозне шоу і отримати більшу суму.

– Які умови проживання, тренування, де зараз тренується і живе Андрій Котельник?

– За угодою і за результатом останнього поєдинку ми бачимо, що йому вигідніше тренуватися в американського тренера, бо власне система американського боксу суттєво відрізняється від європейського а американському тренерові вдалося підібрати ключики до Андрія. Він у 33 роки вийшов у формі,  набагато кращій, аніж був підготовлений,  і  з результату ми зрозуміли, що тренуватися потрібно тільки у американського тренера.

– Коли можна чекати майбутній поєдинок Андрія і з ким уже ведете якісь переговори?

– У нас була попередня пропозиція від Дона Кінга, про матч на 5 жовтня. Але через малий термін між поєдинками ми вирішили:  Андрію треба дати все-таки відпочинок, це пов’язано з акліматизацією і з тим, що він довгий час не бачить свою сім’ю. Відповідно наступні переговори маємо почати десь з листопада і тоді будемо обговорювати і дату, і  майбутнього противника. Єдине, що можу сказати: наступний поєдинок відбудеться в Україні.

– Яка доля самого Дона Кінга в цій угоді, що він отримує від співпраці з Андрієм?

– Згідно з угодою є зафіксована сума, яку отримує боксер, а що стосується Дона Кінга, то він отримує прибутки від реклами, продажу квитків і т.д.

– Як менеджер Андрія, на вашу думку, скільки років Андрій ще буде цікавий професійному боксу і яке майбутнє бачите у свого підопічного?

– Розкажу цікаву інформацію: Андрій Котельник став кандидатом у депутати Рівненської  обласної ради від партії «Свобода». Що стосується майбутнього в боксі, то я думаю, роки два цілком достатньо для досягнення значних успіхів.

– А чи не заважатиме політична діяльність боксу?

– Ми довго думали і вирішили, що все-таки є команда, можливості, певний досвід, і одне іншому не заважатиме.

Журнал ANTURAZH (Антураж)