Пластическая хирургия

Ігор Грещук » ANTURAZH

Коли минулого року Ігор Станіславович стрімко увірвався в обласний політикум, багато людейодразу прозвали його «темною конячкою» обласної ради, – і не помилилися. Отримана посада голови фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді засвідчила: пан Ігор просто приречений науспішне політичне майбутнє. По-іншому бути і не могло, адже за плечима – багаторічна робота депутатом Буської районної ради, успішна підприємницька діяльність, завдяки якій у 2008 році увійшов до списку найкращих керівників України, численні нагороди та особисті здобутки. Впливовий громадський діяч, юрист, благодійник, Ігор Грещук став досить помітною й авторитетною постаттю на політичному небосхилі не лишень рідного Буська, але і Львівщини загалом.

Попри вашу плідну політичну діяльність, у Буську, де проживаєте і працюєте, люди розповідають про вас і як про благодійника. Що особисто для вас означає благодійність, як саме допомагаєте бущанам?

Благодійність і меценатство вважаю своїм прямим обов’язком. Відтак, вже протягом кількох років намагаюся максимально підтримувати Буську районну організацію інвалідів, реабілітаційно-спортивний клуб «Вікторія», районні дитячі будинки «Добре серце» у селі Милятин та «Сонечко» у селі Заводське, місцеві релігійні громади. Також опікуємося сім’ями інвалідів, де народжуються діти, реабілітаційним центром для алко- та наркозалежних і, звичайно, районною організацією воїнівафганців.

Коли зрозуміли, що потрібно самореалізуватися у політиці?

Як тільки побачив, що в Україні потрібно щось змінювати. Пасивність багатьох поміркованих особистостей на політичній ниві призвела до того, що біля керма влади часто опинялися не фахівці, а подекуди дуже далекі від політики і державотворення люди.

І хто винний у тому, що при владі опинилося багато випадкових людей?

Винні самі люди, що не проявляють твердої позиції. Ми не вміємо відстоювати тих прав, які надані Конституцією. На телебаченні, особливо під час прямих трансляцій із сесії обласної ради, можна спостерігати нечувану активність обласних депутатів: критику влади, палкі націоналістичні промови, заклики до справедливості.

Народні обранці такі ж категоричні і поза межами сесійної зали, коли вимикають телевізійні камери?

Це не є великою таємницею (усміхається). Народні обранці такі активні і категоричні власне тоді, коли вони на політичних шоупрограмах та коли в сесійній залі вмикаються камери. А поза межами ради найчастіше складаються нормальні стосунки, подекуди навіть дружні, які внаслідок певних обставин у залі маскуються під протистояння. Просто нерідко партії з так званого національно-демократичного табору, як вони себе самі називають, економічні питання навмисне переводять у політичну площину, аби відволікти від них увагу людей. А ще, аби потім списати недоліки своєї роботи на діяльність чинної влади.

Хто сьогодні реально відповідає за економічне та соціальне становище регіону, в тому числі впливає на розподіл коштів у межах області?

На сьогодні і розподіл коштів, і розвиток області у всіх її галузях – це сфера відповідальності і прерогатива тих, хто оголосив себе більшістю у Львівській обласній раді. Тобто фракції «Свобода» і «Фронт змін». До них ситуативно, тобто деколи, примикають під час голосування Народний Рух України та ще декілька малих фракцій. І за всі питання, у тому числі економічні та соціальні, голосують так, як вважають за потрібне. Сьогодні на Львівщині питають із чинної влади, тобто з голови обласної адміністрації чи голів районних адміністрацій. Хоча всі кошти розподіляють і контролюють вищезгадані політичні сили. Таку ситуацію, як на мене, не можна назвати інакше, ніж політичним шулерством.

Яку позицію займає політична сила, яку ви представляєте, а саме: Партія регіонів – у Львівській обласній раді?

Доводиться кожного разу переконувати депутатів обласної ради діяти у межах чинного законодавства і не перетворювати її на політичний клуб. Ми як партія, що представлена десятьма депутатами, на жаль, не маємо можливості пропонувати питання до порядку денного, бо до нас просто не прислуховуються. За 10 сесій, що вже відбулися під час цього скликання, нам вдалося поставити на порядок денний лише одне питання. Всі інші пропозиції відверто ігноруються політичними силами-опонентами. Ми не маємо можливості впливати на роботу обласної ради, окрім того, як вказувати на недоліки роботи депутатського корпусу ради та її керівництва.

Як голова фракції Партії регіонів в обласній раді завжди поділяєте і підтримуєте рішення та реформи найвищого керівництва країни?

Віктор Федорович Янукович – це перший президент за часів незалежної України, який наважився на реформи. Ні для кого не секрет, що Україна 20 років перебувала у такому собі літургічному сні, і не було перетворень для побудови у майбутньому сильної та багатої країни. Політика минулої влади, як правило, зводилася до безпідставного популізму. Тому вважаю: все, що не робиться, – на краще. Розкажіть про свою сім’ю… Я щасливий чоловік, мене оточують чотири чарівні жінки: дружина Ірина, приватний підприємець, і три дочки – наймолодшій 7 років, вона перейшла до другого класу, а старші – студентки, навчаються в Академії митної служби України. Найстарша донька два роки мала можливість навчатися за спеціальною програмою у Німеччині, в університеті міста Хале. У нас дуже дружня сім’я.

А доньки за порадами звертаються більше до матері чи до батька?

Що стосується особистих порад, то, зважаючи на те, що вони дівчата, – звісно, до матері, а от, що стосується порад економічних, фінансових та життєвих, – до мене.

А дружина у політичній діяльності підтримує?

Ні, дружина, як і кожна жінка, воліє, аби чоловік якомога більше часу приділяв сім’ї, а у моєму випадку багато уваги потребує саме політика. Зрозуміло, що дружина таке не завжди заохочує. Хоча терпить і, як правило, підтримує мене морально.

Які сімейні цінності домінують у родині Грещуків?

Як і у будь-якій нормальній сім’ї , – це любов і повага між чоловіком і дружиною. Це розуміння між батьками і дітьми. Незабаром із дружиною святкуватимемо срібне весілля, і повірте: між нами такі ж палкі почуття, як і 25 років тому. Дітям ми з дружиною завжди намагалися подавати гідний приклад, і впевнений, що дочки стануть хорошими дружинами, збудують міцні родини. Мене мої батьки вчили, і я так своїх дітей навчав, що сім’я – це основа суспільства, це невід’ємна складова життя. Тільки у сім’ї, маючи добру дружину, виховуючи порядних і хороших дітей, ти можеш почуватися по-справжньому щасливим.

Розмовляв Володимир Місяйло

Журнал ANTURAZH (Антураж)