Пластическая хирургия

Податок на розкіш: Чи багаті врешті теж заплачуть? » ANTURAZH

Ти ще й досі їздиш на Porsche?

Автор «розкішної» ініціативи Сергій Тігіпко пропонує: власникам квартир з площею понад 300 кв. м та будинків з площею понад 600 кв. м щорічно сплачувати 22 гривні за кожен додатковий метр. Власники авто з об’ємом двигуна понад 4 літри сплачуватимуть 200 гривень за кожні додаткові сто кубічні метри.

Також збільшують сегмент оподатковуваних автомобілів: поріг для об’єму їх двигунів зменшать з 4 тис. до 3,4 тис. куб. см, щоб залучити до сплати податку власників таких моделей як Infiniti, Lexus, Porsche.

Податком на багатство також хочуть обкласти літаки, яхти, і навіть коштовності та хутро. За речі, що коштують понад 2 тисячі євро, потрібно буде сплатити 10% від їх вартості. Усе, що зберуть в багатих, уряд обіцяє спрямувати на виплату пенсій. Відповідний законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо введення податку на розкіш” розробив міністр фінансів Юрій Колобов.

Документ повинен утвердити проект, запропонований ще в листопаді минулого року міністром соціальної політики Сергієм Тігіпко.

Слід також звернути увагу на ставку оподаткування об`єктів нерухомості – 2% від мінімальної зарплати за 1 кв.м (з 1 грудня мінімальна зарплата становить 1004 грн). Про яку заробітну плату йде мова, не до кінця зрозуміло. Адже1000 гривень для депутата або чиновника – зовсім не те, що для пересічного громадянина України.

Офшори – недоторканні.

Господарям життя такий податок, як кажуть в народі, по барабану. І ймовірність того, що цей цяцьковий закон приймуть, також невелика.

Про недоцільність запровадження податку на розкіш відкрито виступив Глава Федерації роботодавців України, голова ради директорів Group DF Дмитро Фірташ. За підрахунками Сергія Тігіпка, завдяки нововведенню надходження до бюджету становитиме майже 800 мільйонів гривень.

Сума, звісно, незначна, а для платників цього податку – взагалі крапля в морі. Цікаво, що ресурси, зареєстровані в офшорних зонах, не планують оподатковувати. До прикладу, офшори Кіпру, де знаходиться 95% закордонних активів нашої владної еліти, чіпати не будуть. Тому й цю частину майбутнього закону легко перейменувати у казочку діда Панаса. До речі, громадськість не забезпечать жодними інструментами для перевірки і контролю надходжень з податку на розкіш.

У разі прийняття цього закону, пересічні українці ніколи не володітимуть точною інформацією про кількісний склад податкових надходжень, навіть, якщо цифра цих надходжень дорівнюватиме нулю. Кого ж реально може вдарити майбутній закон? Не важко здогадатись, що платниками цього податку стануть представники середнього класу, який в Україні давно називають реліктовим .

А також люди, що десятиліттями накопичували кошти на покращення свого добробуту.

Олігархи ж як не платили, так і не платитимуть, продовжуючи обкрадати власний народ і державну скарбницю. Ініціатори законопроекту навіть не намагалися добратися до власників багатомільйонних офшорів. І це вже й не дивує. Чи не тому, що рука руку миє і ніколи не дасть собі відрубати палець?

Ірина Березовська

Журнал ANTURAZH (Антураж)