Пластическая хирургия

Igor Volkoff: саксофон плюс House » ANTURAZH

Igor Volkoff (Ігор Ломага) – перший і чи не єдиний музикант у нашому місті, який успішно поєднав саксофон з електронною музикою. Як музичні нововведення сприймають меломани, та які проекти планує втілити музикант у майбутньому, Igor Volkoff розповів журналу «ANTURAZH».

Ігорю, коли ви зрозуміли, що музика і саксофон – це ваше?

Я народився й виріс у сім’ї музикантів. У мене і батько, і мама, і брат, і прадід – усі музиканти. Тому це, напевне, в крові. А от на саксофоні почав грати не так давно. Я закінчив Львівську консерваторію за спеціальністю флейта і цимбали, але дуже хотів опанувати ще й саксофон. І мені вдалося здійснити свою мрію. Зі саксофоном тісно пов’язані різні музичні жанри, насамперед, – це джаз. Ви, мабуть, перша людина у нашому місті, якій вдалося інтегрувати саксофон у, здавалося б, непоєднуваний із ним жанр… Саксофон і електронна музика – справді незвичайне поєднання. Проте такі приклади є, і їх можна знайти в мережі Інтернет. Однак у Львові я дійсно один з перших саксофоністів, який почав поєднувати інструмент з електронною музикою – House, Tech House, Latin House. Наразі, без зайвої скромності скажу, що у мене в цій сфері маленька монополія (усміхається – авт.). Загалом проект доволі успішний, мені вдається непогано його реалізовувати. Зараз співпрацюю з багатьма ді-джеями, виступаю як в Україні, так і за кордоном.

Як публіка сприймала ваші перші виступи?

Від перших виступів і до цього часу публіка сприймає нас дуже позитивно. Для меломанів поєднання живого інструменту з музикою House – це новий, свіжий акцент. Адже натуральне є натуральним (сміється – авт.). Наші виступи приносять яскраві враження й емоції у будь-якому місці, де б ми не працювали. Я люблю імпровізувати, хоча часто виконую наперед підготовані сети. Також маю досвід виступів у багатьох львівських клубах: Rafinad People, «Занзібар» та клуб «Ібіца», в якому я є резидентом.

Де ще, окрім клубів, вас можна почути?

Окрім сольного проекту, я ще працюю з трьома колективами. У фольклорній групі «Збиранка» ми виконуємо українську народну музику. Наша родзинка – виконання творів на академічному рівні, адже усі учасники колективу – фахові музиканти, а також лауреати престижних міжнародних конкурсів. Зі «Збиранкою» ми вже випустили три альбоми. В іншому колективі, який створив мій брат-скрипаль Мар’ян Ломага, ми поєднуємо циганську музику із джазом. А в третьому гурті ми співпрацюємо із Вікторією Зябліковою, учасницею шоу «Х-фактор», і виконуємо популярну музику. Також я активно виступаю як цимбаліст, виконую фолькові композиції, а також класику. До речі, класичні твори мав нагоду виконувати з різними європейськими симфонічними оркестрами. Часто їжджу на гастролі до Польщі, Німеччини, Франції, Іспанії, Швейцарії та інших країн. Окрім цього, якось навіть довелося взяти участь у записі музики до кінофільмів, зокрема, до кінострічки «Вогнем і мечем».

Наскільки музиканту заважає або ж, навпаки, – допомагає така різнопланова діяльність?

Я надзвичайно люблю сцену. Це мене надихає, додає мені сил та енергії. Єдине, чого мені не вистачає, – це сну. Буває, що упродовж дня задіяний на 3-4 виступах, які затягуються до пізньої ночі. Саксофон викликає романтичні асоціації, ви ж поєднуєте його із запальною танцювальною музикою… І не тільки. Люблю виконувати мелодійні та джазові композиції. Часто публіка вимагає різнопланової музики, я ж постійно перебуваю у взаємодії з нею, тому мені завжди є що запропонувати своїм слухачам.

Які проекти втілюєте наразі?

Разом з ді-джеєм плануємо випустити альбом реміксів відомих клубних композицій, які з часом будуть видані на іноземному лейблі. Також планую виступи на престижних клубних і фестивальних сценах Європи та України.

Розмовляла Юлія Тунік-Чорна

Журнал ANTURAZH (Антураж)