Пластическая хирургия

Влада Прокаєва: «Олігархів на всіх не вистачить!»

Міс Україна’95, обличчя найвідоміших світових брендів, радник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, президент Благодійного фонду: «Обдаровані діти – майбутнє України», справжня бізнес – леді та матір двох чарівних донечок – все це поєднує у собі ця тендітна жінка, знайомтеся – Влада Литовченко, яка після чергового одруження змінила своє прізвище на Прокаєва. Незважаючи на свою заклопотаність та зайнятість одна з найгарніших та найвпливовіших жінок України погодилася поділитися секретами свого життя та успіху для нашого видання.

1311588532_00013Владо, адже всього цього могло й не бути, якби одного разу ви, за компанію з подругою, не прийшли в модельне агентство?

– Так, кумедна історія. Схоже, я просто опинилася в потрібному місці в потрібний час. А ось у подруги з кар’єрою моделі так і не склалося.

Ви тоді працювали моделлю в «Лінії-12» і паралельно виконували обов’язки менеджера агентства. Працювали на знос і незабаром зробили кар’єру − очолили своє агентство. Звідки стільки витримки та наполегливості в досягненні мети?

– Я дуже вимоглива до себе. Думаю, це все завдяки вихованню. Мої батьки багато чого мені дали. У тому числі і звичку бути бездоганною і досягати поставленої мети. Тато з мамою завжди сварили за погані оцінки. «Погано» − це навіть «четвірка». Тоді я навчилася відповідальності і концентрації. Тому, коли у своїх сучасниць бачу слабкість і небажання чогось у житті досягати, то дуже засмучуюсь. У жінки є всі можливості стати успішною, якщо вона цього захоче. А «плачі Ярославни» сьогодні нікому не потрібні.

Ви кардинально змінили напрям діяльності та відійшли від модельного бізнесу?

– Так. З плином часу люди розвиваються духовно, часто їх цікавить щось більш глобальне та важливе. Так сталося і зі мною. Для мене модельний бізнес – це десять років праці, добра психологічна школа, колосальний досвід та можливість утвердитися, вдосконалення себе як менеджера, керівника, бізнес-леді. У нашій країні я була однією з перших та досягла бажаних  висот, але сьогодні мої цінності змінилися, я хочу йти далі, мати інші цінності та захоплення. Усіма секретами і напрацюваннями, які я здобула в  модельному бізнесі, планую активно ділитися з дівчатами у своїх благодійних програмах, виховувати та гартувати їх, робити цікавими й красивими жінками.

Зараз Ви  радник міністра України по справам сім’ї, молоді та спорту. Чому ви вирішили обрати політику?

1311588570_image067– Я не обрала політику. Навпаки – намагаюся бути аполітичною і не підтримую жодну з політичних та владних течій. Радником міністра я стала, тому що й так займаюся благодійною діяльністю та зі своїм фондом беру участь у ряді необхідних та важливих заходів для дітей, дітей зі шкіл-інтернатів та юних музикантів.

Владо, в минулому році ви закінчили Дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ України. Викладачі робили вам поблажки?

– Ні. Жодних поблажок! Я багато працювала. Незважаючи на те, що це виявилося дуже складно як людині, яка давно системно не навчалася. Перші кілька місяців я була як завислий комп’ютер від обсягу інформації − великої кількості предметів, вивчення двох іноземних мов, жорсткої дисципліни. Але потім втягнулася.

– Будете вчитися далі?

– Так, восени я стала аспіранткою Дипломатичної академії. На якомусь етапі життя змінюються наші вимоги до себе. Зараз у мене саме такий етап, я увійшла в новий період. Відчуваю, як стаю іншою. Не тільки в плані бажань, але і по відношенню до життєвих цінностей, пріоритетів, до світу і людей.

6. Вашому фонду «Обдаровані діти − майбутнє України» незабаром виповниться 3 роки. Але ж ідея його створення виникла набагато раніше?

– Так, ви маєте рацію. Благодійністю я стала займатися набагато раніше − з моменту отримання титулу «Міс Україна-95». Саме тоді почалася моя робота з незаможними, знедоленими та дітьми-сиротами. Пізніше, коли заснувала модельне агентство KarinModelManagementGroup, продовжила розпочаті добрі справи – перспективним дівчатам зі шкіл-інтернатів пропонувала навчання в школі моделей або в імідж-класі безкоштовно. Згодом спало на думку створення благодійної організації. У вересні 2007-го я успішно реалізувала задумане: Центр творчого розвитку та Благодійний фонд почали роботу.

У вас багато різноманітних проектів та ідей. На чому зосереджені зараз?

– Важко виділити щось одне. Мабуть, більшою мірою я сконцентрувалася на допомозі музично обдарованим дітям. Не так давно в межах програми «Давайте зберемо оркестр» відбулася акція в спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. Миколи Лисенка. На заході наш фонд разом з Міжнародною організацією «Дні України» подарував сертифікати на придбання литавр. Учні школи виступають на міжнародних концертах вже 10 років, представляють країну, але… без такого важливого інструменту. Тепер він у них є! Дуже сподіваюся, що нам вдасться купити школі-інтернату новий рояль. Крім того, з вересня минулого року я заснувала іменні стипендії для кращих учнів цієї школи. Впевнена, що талановитих юних музикантів просто необхідно підтримувати.

Чим відрізняється ваш «Центр творчого розвитку для дітей та юнацтва» від інших подібних?

– Це школа моделей, школа успіху, де про премудрості і  про тонкощі  професій розповідають люди, які досягли висот у кар’єрі – музиканти, телеведучі, дизайнери, актори, письменники… Крім того, в центрі проводяться імідж-класи, де учні пізнають секрети  догляду за собою, виробляють  власний стиль і осягають діловий етикет.

Ви є обличчям багатьох світових брендів, а яких саме? І які це забезпечує прибутки?

Сьогодні я не прагну понад усе бути обличчям торгових марок, мене цікавлять інші речі та благодійні проекти, тому, зізнаюся, що нині дуже вибірково ставлюся до пропозицій про подібну співпрацю. Однозначне «ні»  зйомкам у рекламі засобів особистої гігієни, цигарок та алкогольних напоїв.  

Що для вас означає  чоловік у житті? Чому навчили попередні шлюби і розлучення?

– Багато чому. Наприклад, завжди відповідати за свої вчинки і слова, бути сильною, самостійно долати будь-які труднощі… Жінки, які з різних причин бояться і не хочуть розлучення, найчастіше побоюються потрапити в зону дискомфорту. Але, як правило, причина дуже банальна: вони не бажають втрачати матеріальне благополуччя, і при цьому прикриваються дітьми. Але, на мій погляд, немає нічого більш гіркого для дітей, ніж бачити взаємну неприязнь батьків.

Ідеальний чоловік − це …

– Мій чоловік − Сергій Прокаєв. Він добрий, щирий. І зміг мене здивувати! Наприклад, тим, що відразу був серйозно налаштований до мене, на відміну від більшості чоловіків. А ще Сергій − майстер влаштовувати цікаві побачення. Замість ресторану ми могли поїхати на риболовлю чи страусину ферму. А одного разу навіть 30 хвилин літали на реактивному літаку. Я була другим пілотом, і це відчуття передати дуже важко.

– Екстремальне побачення! Страшно не було?

1311588569_vlada-litovchenko-7– Ви, знаєте, напевно, ні. Я люблю екстрим. У дитинстві, серйозно займаючись музикою, я багато чого не навчилася робити: плавати, кататися на лижах, і ось тепер надолужую: керую літаком, стрибаю з парашутом… Максимальна висота, яку я підкорила, − 4200 метрів. У сезон роблю 15-20 стрибків. Отримую колосальне задоволення від висоти, стихії повітря. Коли летиш високо, то дійсно відчуваєш себе птахом, навколо якого тільки небо і немає жодних перешкод. Правда, льотний сезон дуже короткий − з травня по вересень. В інший час займаюся фітнесом.Чого б ви ніколи не пробачили чоловікові? 

– Будь-який чоловік хоче, щоб з ним радилися, прислухалися до його думки, поважали його життєвий простір і вміли  слухати. Я всього цього вчуся, оскільки в мене сильний і в чомусь авторитарний характер, хоча з роками минає і ця категоричність. Немає нічого, що жінка не могла би пробачити чоловікові, але тільки за однієї умови: якщо вона любить. Якщо любові немає, то тоді не прощаєш навіть його присутності поруч із собою.

Своїх дочок вчите бути сильними?

– Маргариту та Христину виховую в строгості, керуючись старомодними принципами, які прищеплювали мої батьки. Вважаю, що це формує правильну шкалу людських цінностей, у тому числі і матеріальних. Прикро спостерігати, коли діти багатих батьків ще нічого не вартують, володіють різноманітними благами, але не мають жодних цілей. Життя їм нудне вже у вісімнадцять років! Я прагну  того, щоб мої дівчатка, живучи в достатку, були професіоналами своєї справи і завжди залишалися людьми.

Чи пишаються дочки професією своєї мами?

– Так, вони говорять, що хочуть бути схожими на мене, коли виростуть. Маргарита і Христина − дуже красиві, розумні і виховані. Обидві вже мають досвід роботи на подіумі і неодноразово знімалися для молодіжних журналів. Вважаю, що діти − моє головне досягнення. Щоправда, молодша ще зовсім недавно збиралася стати… конюхом, тому що тоді їй не потрібно було би вчитися читати і писати. До речі, старша в тому ж віці хотіла стати дресирувальницею… акул (посміхається). А якщо серйозно, думаю, їм самим вирішувати, чим займатися в житті.

У Вашому житті було багато збігів обставин? Ви особисто вірите в долю?

– Так. Була вчителькою музики, а потім потрапила у модельний бізнес… Я вірю у знаки, помічаю їх, вірю в долю. Якщо я роблю правильно, то завжди є підказки та орієнтири, які мені підказують, що все правильно.

Що для Вас є натхненням у житті, звідки черпаєте сили?

– Постійна внутрішня робота та пошук. Якщо людина шукає, то завжди знаходить.

Скільки часу вам потрібно, щоб прийти до тями після напружених робочих буднів?

– Не дозволяю собі виглядати втомленою ніколи. Раціональне використання свого часу й енергетичного потенціалу дозволяє  максимально швидко відновити сили. Це пов’язано з внутрішньою дисципліною, яку я виробляла роками. Хоча, чого гріха таїти, бути красивою зовсім непросто − це щоденна праця! Стежу за собою, займаюся фітнесом, користуюся гарною косметикою, відвідую косметолога. І, звичайно ж, правильно харчуюся і веду здоровий спосіб життя: без сигарет, спиртного і з достатнім часом для сну. Але не буває краси зовнішньої без внутрішньої. Інакше стається обман. Я спокійна, витримана, терпляча. Приймаю людей такими, якими вони є. Намагаюся не критикувати чужу думку. Все це дозволяє зберегти мої нерви, економить сили і підтримує здоров’я. А є здоров’я – є і краса.

Напевно, у вас є секретні рецепти приведення шкіри в тонус. Поділітеся?

– Із задоволенням. Я обожнюю косметичні вітамінні маски зі свіжих ягід і фруктів. Для живлення і зволоження моєї шкіри придатна маска з ягід суниці – універсальний косметичний засіб. Завдяки цій ягоді легко позбутися веснянок і навіть пігментних плям. Її можна використовувати як свіжу, так і заморожену. Досить змішати розтерті ягоди і збитий яєчний білок. Якщо шкіра суха і лущиться, до суниці додаю мед або вершки. Маска не повинна висихати, тому наношу її в кілька прийомів.

Ваші краса і успіхи у багатьох викликають заздрість. Як захищаєтеся від випадів недоброзичливців?

– Я дуже відкрита, емоційна, до того ж,  енергійна, а через те, що моя професія публічна, весь час доводиться замислюватися над кожним сказаним словом, жестом і вчинком. Знаючи реакцію людей, іноді несхвальну, доводиться зайвий раз все добре обдумувати. Тільки з найближчими друзями можу бути щирою. Але, як говорила Фаїна Раневська, якщо про тебе пліткують, − ти живий. До того ж, у будь-якій неприємності шукаю позитив і думаю: «Отже, я класно виглядаю». Наше суспільство більше любить жаліти, а успіхам інших мало хто радіє. І якщо мені заздрять, то я на правильному шляху. Відповідаю на зло добром – і це вищий пілотаж.

Ви часто подорожуєте. Чим, на ваш погляд, українки відрізняються від європейських жінок?

1311588515_or-054– Наші жінки в більшості своїй дуже інертні, пасивні і не схильні брати відповідальність на себе. Європейська жінка сама приймає рішення: вагітніти чи ні, мати сім’ю або жити самій. У нас часто народження дітей жінки використовують як «хлібну картку», щоб все життя тягнути з чоловіка гроші і при цьому не працювати. Я глибоко переконана, що в такій країні, як Україна, де немає відвертої гендерної нерівності, як в азіатських країнах, вельми безглуздо не користуватися величезними можливостями і не розвиватися. У нашому суспільстві вже багато років існує дивна тенденція: жінки, особливо молоді, надивившись серіалів, мріють стати дружинами олігархів. Але треба усвідомлювати те, що олігархів на всіх не вистачить, а казка про Попелюшку дуже наївна, та й у реальному житті казок не буває.

Яким є життєве кредо Влади Прокаєвої?

– Все, що нас не ламає, робить нас сильнішими. Це правда.

Три поради від Владі Прокаєвої, як досягти успіху.

– Найголовніше для розвитку людини, не важливо, дівчина це або хлопець, − внутрішня дисципліна. Самоконтроль. І бажання розвиватися. Розвиватися в галузі знань, духовно і морально. Якщо людина думає і мріє тільки про матеріальне, то приречена на велику поразку в житті. Тому що життя − це не тільки безперервне задоволення якихось матеріальних і фізіологічних потреб.
Кожна людина приходить у цей світ з певною місією, і важливо її зрозуміти і виконати. Мені шкода тих дівчат, які роблять ставку, наприклад, на свої зовнішні дані і намагаються знайти якусь людину, на якій зможуть паразитувати все життя. Навіть якщо дівчина одного разу зможе знайти такого спонсора, вона рано чи пізно стане не цікава своєму супутнику. Тому, що не здатна до розвитку. Її особистість не прогресує. Найкраще − покладатися на власні сили та вміння. А для того, щоб бути затребуваним суспільством, необхідно мати добру освіту і грунтовні знання. Тому з ранніх років варто інвестувати в освіту не тільки гроші, але і душевні сили, цілеспрямованість

розмовляла: Анастасія Хрищук

Журнал ANTURAZH (Антураж)